18-10-2020 (CET)

All Times are Central Europe Time (CET).
Daily Schedules for Channel 11 - Channel 40 are from the TV Broadcaster Source .
Channel 1 - Channel 14 are mixed Sport Channels.
Channel 15 - Channel 40 are fixed Channels, 24 Hours / 7 Days.


Channel 1 (Event 1 Mixed)
12:15 Feyenoord - Sparta Rotterdam (NL)
14:30 Den Haag - Vitesse (NL)
16:45 Groningen - Utrecht (NL)
19:00 Tennessee Titans - Houston Texans (EN)


===============================================================================

Channel 2 (Event 2 Mixed)
14:30 Ajax - Heerenveen (NL)
16:45 Zwolle - PSV (NL)
20:00 FC Emmen - Sittard (NL)


===============================================================================

Channel 3 (Event 3 Mixed)
18:30 Alaves - Elche (EN)
21:00 Lille - Lens (FR)


===============================================================================

Channel 4 (Event 4 Mixed)
15:30 Köln vs Eintracht Frankfurt (EN)
18:00 Schalke 04 vs Union Berlin (EN)
20:45 Roma vs Benevento (IT)


===============================================================================

Channel 5 (Event 5 Mixed)
12:00 Eibar - Osasuna (EN)
14:00 Ath Bilbao - Levante (EN)
16:00 Villarreal - Valencia (EN)
18:30 Huesca - Valladolid (EN)
21:00 Betis - Real Sociedad (EN)


===============================================================================

Channel 6 (Event 6 Mixed)
13:00 Sheffield Utd - Fulham (EN)
15:00 Crystal Palace - Brighton (EN)
17:30 Tottenham - West Ham (EN)
20:15 Leicester - Aston Villa (EN)


===============================================================================

Channel 7 (Event 7 Mixed)
15:00 Angers - Metz (EN)
19:00 Carolina Panthers - Chicago Bears (EN)


===============================================================================

Channel 8 (Event 8 Mixed)
19:00 Philadelphia Eagles - Baltimore Ravens (EN)


===============================================================================

Channel 9 (Event 9 Mixed)
19:00 Pittsburgh Steelers - Cleveland Browns (EN)


===============================================================================

Channel 10 (Event 10 Mixed)
15:00 Nantes - Brest (EN)
19:00 Minnesota Vikings - Atlanta Falcons (EN)


===============================================================================

Channel 11 (Event 11 Mixed)
15:00 Torino vs Cagliari (PL)
18:00 Schalke 04 vs Union Berlin (PL)
20:45 Roma vs Benevento (PL)


===============================================================================

Channel 12 (Event 12 Mixed)
19:00 New York Giants - Washington Football Team (EN)


===============================================================================

Channel 13 (Event 13 Mixed)
19:00 Indianapolis Colts - Cincinnati Bengals (EN)


===============================================================================

Channel 14 (Event 14 Mixed)


===============================================================================

Channel 15 (Match Futbol 1 RU)
12:00 Eibar vs Osasuna
14:00 Athletic Club vs Levante
16:00 Villarreal vs Valencia
18:30 Deportivo Alavés vs Elche
21:00 Lille vs Lens


===============================================================================

Channel 16 (Match Futbol 2 RU)
12:30 Bologna vs Sassuolo
15:00 Monaco vs Montpellier
18:00 Udinese vs Parma
20:45 Roma vs Benevento


===============================================================================

Channel 17 (Match Futbol 3 RU)
12:15 Feyenoord vs Sparta Rotterdam
15:30 Köln vs Eintracht Frankfurt
18:00 Schalke 04 vs Union Berlin
21:00 Rio Ave vs Benfica


===============================================================================

Channel 18 (Astro Supersport 1 EN)
09:00 FIA WTCR Hungaroring - Race 1 Ep13
12:00 Pohang Steelers vs Ulsan
15:00 Crystal Palace vs Brighton & Hove Albion
18:00 Schalke 04 vs Union Berlin
20:15 Leicester City vs Aston Villa


===============================================================================

Channel 19 (Astro Supersport 2 EN)
12:00 J-League: Kawasaki vs Nagoya Ep58
14:00 ATP World Tour 250: bett1HULKS Indoors 2020


===============================================================================

Channel 20 (Astro Supersport 3 EN)
13:00 Sheffield United vs Fulham
17:30 Tottenham Hotspur vs West Ham United


===============================================================================

Channel 21 (Astro Supersport 4 EN)
12:00 BWF World Tour Super 750: Denmark Open 2020


===============================================================================

Channel 22 (Fox Sport 1 ML)
10:30 MotoGP 2020 GP of Aragon Races
18:00 FC Copenhagen vs. AaB Aalborg


===============================================================================

Channel 23 (Fox Sport 2 ML)
12:30 Bologna Vs Sassuolo
15:00 Spezia Vs Fiorentina
18:00 Udinese Vs Parma
20:45 Roma Vs Benevento
02:00 Atlanta Braves vs. Los Angeles Dodgers


===============================================================================

Channel 24 (Fox Sport 3 ML)
11:45 Tissot Superpole Race 2020
13:15 FIM Supersport World C'ship 2020
16:00 FIM Supersport 300 World C'ship
22:30 Baseball - National League Championship Series 2020
01:30 Supercars Championship 2020 Race 17


===============================================================================

Channel 25 (TSN 1 CA)
20:30 NASCAR Auto Racing Hollywood Casino 400. Auto racing. Cup Series
01:30 MLS: Atlanta United FC vs. Toronto FC
04:30 MLS: Vancouver Whitecaps vs. Los Angeles Galaxy


===============================================================================

Channel 26 (TSN 2 CA)
15:30 ATP Tennis St. Petersburg Open. Final
19:00 MLS: Inter Miami CF vs. Montreal Impact
21:25 Tennis: Ultimate Showdown. Final
01:00 Boxing Top Rank . Vasiliy Lomachenko vs. Teofimo Lopez
03:00 IIHF Hockey: Canada vs. Russia


===============================================================================

Channel 27 (TSN 3 CA)
19:00 NFL: Chicago Bears vs. Carolina Panthers
22:00 NFL: New York Jets vs. Miami Dolphins
02:15 NFL: Los Angeles Rams vs. San Francisco 49ers


===============================================================================

Channel 28 (TSN 4 CA)
20:30 NASCAR Auto Racing Hollywood Casino 400. Auto racing. Cup Series
01:30 MLS: Atlanta United FC vs. Toronto FC
04:30 MLS: Vancouver Whitecaps vs. Los Angeles Galaxy


===============================================================================

Channel 29 (TSN 5 CA)
19:00 NFL: Chicago Bears vs. Carolina Panthers
22:00 NFL: New York Jets vs. Miami Dolphins
02:15 NFL: Los Angeles Rams vs. San Francisco 49ers


===============================================================================

Channel 30 (Sport TV 1 PT)
14:00 Moto GP GP ARAGAO - MOTOGP - CORRIDA
16:00 Ferreira vs. Santa Clara
18:30 SC Farense vs. Famalicao
21:00 Rio Ave vs. Benfica


===============================================================================

Channel 31 (Sport TV 2 PT)
12:15 LigaPro Academica vs. Penafiel
15:00 Crystal Palace vs. Brighton & Hove Albion
17:30 Tottenham vs. West Ham United
20:15 Leicester vs. Aston Villa


===============================================================================

Channel 32 (Sport TV 3 PT)
11:30 Automobilismo: Euroformula Open Spa-Francorchamp
13:00 Sheffield United vs. Fulham
15:00 SCOTTISH CHAMPIONSHIP - 4º DIAEUROPEAN TOUR
16:00 Belenenses vs. Moreirense
18:00 Goztepe vs. Fenerbahce
20:45 AS Roma vs. Benevento
01:05 MLS: NY RED BULLS X ORLANDO CITY


===============================================================================

Channel 33 (Sport TV 4 PT)
11:30 ATP CHALLENGER LISBOA BELÉM OPEN
13:20 SCOTTISH CHAMPIONSHIP - 4º DIA
14:30 Den Haag vs. Vitesse
16:25 SCOTTISH CHAMPIONSHIP - 4º DIA EUROPEAN TOUR
18:00 Udinese vs. Parma
20:30 Nascar Cup HOLLYWOOD CASINO 400 - KANSAS SPEEDWAY


===============================================================================

Channel 34 (Sport TV 5 PT)
07:00 Supercars SUPERCHEAP AUTO BATHURST 1000
12:00 SuperBike GP ESTORIL - WORLDSBK - TISSOT SUPERPOLE RACE
13:00 SCOTTISH CHAMPIONSHIP - 4º DIAEUROPEAN TOUR
13:30 GP ESTORIL - WORLDSSP - CORRIDA 2
14:20 SCOTTISH CHAMPIONSHIP - 4º DIAEUROPEAN TOUR
15:00 SuperBike GP ESTORIL - WORLDSBK - CORRIDA 2
16:15 GP ESTORIL - WORLDSSP300 - CORRIDA 2


===============================================================================

Channel 35 (Sky Sport Main Event UK)
13:00 Preston v Cardiff
15:00 Crystal Palace v Brighton
17:30 Tottenham v West Ham
20:00 NFL: Browns @ Steelers
22:15 NFL: Packers @ Buccaneers
02:10 NFL: Rams @ 49ers


===============================================================================

Channel 36 (BT Sport 1 UK)
15:30 Arsenal (W) vs Tottenham (W)
18:00 Schalke 04 v Union Berlin
21:00 Lille v Lens

===============================================================================

Channel 37 (BT Sport 2 UK)
09:00 Moto GP – Moto3 – Moto2 - Aragon – Race


===============================================================================

Channel 38 (BT Sport 3 UK)
13:00 Strasbourg v Lyon
15:00 Monaco v Montpellier
17:00 St Etienne v Nice


===============================================================================

Channel 39 (Golf Channel USA)
13:00 European PGA: Scottish Championship, Final Round
20:30 PGA Tour Champions Golf: Dominion Energy Charity Classic, Final Round
23:00 PGA: The CJ Cup at Shadow Creek, Final Round


===============================================================================

Channel 40 (Tennis Channel USA)
12:00 Center Court: St. Petersburg-ATP, Sardinia-ATP & Cologne-ATP bett1HULKS Indoors Singles Finals
21:30 Center Court: Ultimate Tennis Showdown 3, Final


===============================================================================